• Rozpoczął się remont świetlicy

  Rozpoczął się remont świetlicy

  14 maj 2021
  Rozpoczął się długo wyczekiwany remont domachowskiej świetlicy wiejskiej.
 • Naprawa dróg śródpolnych

  Naprawa dróg śródpolnych

  13 maj 2021
  W środę 12 marca grupa rolników z Domachowa przy wsparciu rolników z Ludwinowa, Rębowa i Starej Krobi przeprowadziła remont dróg śródpolnych.
 • Mikołajki inne niż zawsze

  Mikołajki inne niż zawsze

  07 grudzień 2020
  Zabrakło w tym roku mikołajkowego spotkania dla najmłodszych. Zamiast tego Święty Mikołaj osobiście odwiedził domachowskie dzieci!
 • Pieśnioteka - czyli wirtualna Biskupizna

  Pieśnioteka - czyli wirtualna Biskupizna

  01 grudzień 2020
  Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic, pomimo obowiązujących obostrzeń i związanych z nimi utrudnień w realizowaniu działalności kulturalnej, nie zaprzestał realizacji swojej misji.
 • Zespół Biskupiański ma nowe kopki

  Zespół Biskupiański ma nowe kopki

  15 październik 2020
  Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic kończy już realizację projektu „Biskupiankom jaczki, kopki – Biskupianom zaś wołoszki”.
 • Biskupizna 2.0

  Biskupizna 2.0

  30 wrzesień 2020
  Biskupizna 2.0, czyli co zrobić z tą tradycją dzisiaj?
  Zapraszamy do zapoznania się z arcyciekawym projektem Fundacji „Miejsce Moje”!

Biskupizna - mikroregion folklorystyczny
 

Biskupizna to mikroregion folklorystyczny obejmujący dwanaście wsi wokół Krobi. Obszar ten od XIII do XVIII wieku stanowił własność biskupów poznańskich co dało początek nazwie mikroregionu oraz nazwy - biskupianin i biskupianka w odniesieniu do mieszkańców Biskupizny.
Dowiedz się więcej


 

Sieć Najciekawszych Wsi
 

Sieć Najciekawszych Wsi, ma być markowym produktem turystycznym i sposobem na zachowanie najcenniejszych wsi pod względem walorów materialnego dziedzictwa, autentyzmu wiejskiej przestrzeni oraz form życia mieszkańców.
Dowiedz się więcej


 

Kościół pw. św. Michała Archanioła
 

Według tradycji, pierwszy kościół w Domachowie powstał w roku 1256. Dziś, dzięki najnowszym odkryciom wiemy, że kościół zbudowany został w roku 1369, co oczywiście nie wyklucza istnienia na tym miejscu jeszcze wcześniejszych świątyń.
Dowiedz się więcej

 

Biskupiański Zespół Folklorystyczny
 

Zespół założony został w 1972 roku z inicjatywy Jana z Domachowa Bzdęgi oraz Zofii Nowak. Nawiązywał tradycjami do działającego w latach 1932-1939 Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego „in crudo” z Domachowa i okolic. 
Dowiedz się więcej