Bezpośrednio po otwarciu wystąpili najmłodsi Biskupianie. Na scenie zaprezentowały się kolejno: Dziecięcy Zespół Biskupiański przy Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi, Dziecięcy Zespół Biskupiański przy ZSPiG w Krobi, Zespół „Młodzi Biskupianie” ze Starej Krobi oraz Kapela Dudziarska działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi.

Festiwal uświetnił występ Anny Chudej – utytułowanej artystki ludowej, która zaśpiewała razem z wnuczką – Anią Bartkowiak. Prezentacje grup tanecznych zakończył występ Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic, który poprowadził naukę wiwata dla widzów.

Po występie gospodarzy zaprezentowali się goście. Tym razem w rytmach do tańca.

Tańce wielkopolskie i przyśpiewki odtworzył znakomity Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy” z Nietążkowa. Potem można było zatańczyć w klimatach Gorana Bregovica – bałkańsko – orientalne melodie i pieśni zaprezentowała grupa Balkan Sevdah.  Po tym występie odbył się „Gruby Potańc” z kultową grupą „Tęgie Chłopy” z Warszawy. Na koniec ponownie Biskupianie – tym razem w odsłonie rockowej. Mocniejszego brzmienia posłuchaliśmy dzięki Kapeli „Cztery Mile Lasu”, w skład której wchodzą m.in. utytułowani artyści z Kapeli Dudziarskiej z Krobi – Krzysztof Polowczyk i Małgosia Szymankiewicz.

Nie zabrakło atrakcji wokół sceny takich jak: stoiska z rękodziełem, gry i zabawy dla dzieci, biskupiańskie przysmaki, ziołowe  i lawendowe mikstury. Serwowane były: pyry z gziką, pieczone prosię oraz słodkie – czyli ciasta, ciasteczka wypiekane według sprawdzonych, biskupiańskich przepisów. Nowością było stoisko miłośników krótkofalarstwa, którzy promowali Radiowy Szlak Biskupiański. 

Dla fanów kinematografii otwarto Kino „W Stodole” (kino plenerowe na placu festiwalowym), w którym wyświetlane były archiwalne nagrania z Biskupizny – również przedwojenne. A obok kina Galeria „Za Stogiem”. Tutaj – również w plenerze – zaprezentowane zostały archiwalne zdjęcia z domowych archiwów mieszkańców Domachowa i okolic oraz Wystawa „Etnografowie w terenie” z Archiwum Wydziału Etnografii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Organizatorem V Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie była Gmina Krobia. Patronat medialny objęło „Życie Gostynia”. Sponsorem festiwalu był: Gaz System Sp. z o.o. w Poznaniu.